Broadway müzikalleri gibiydi Sertab’a kocaman bir alkış!


VAR ya…

Şa-ha-neee idi.

Mutlaka, mutlaka gidin!

Tekrar başlayacak…

Broadway müzikalleri gibiydi Sertab’a kocaman bir alkış

Ben yazın son temsiline yetiştim. Geçen haftaydı, üstelik feci yağmurlu bir gündü. Kapıda Tolga Çevik’le karşılaştık, “Çok önemli bir karar böyle bir havada devam etmek!” dedi. 3 bin izleyici vazgeçmemiş, gelmişti. Sertab ve ekibi de vazgeçmedi.

İyi ki de vazgeçmedi!

Yağmurluklar içinde izledik. Ben böyle bir şey görmedim! 12’inci gösteriymiş. Olay yaratması ve her yerde yazılıp çizilmesi gereken bir şey bence. O kadar iyi. Haldun Dormen de bayılmış, “Özellikle ilk yarı Broadway şovları gibiydi!” dedi. Bir çığır açmış Sertab. Her şarkı için özel bir prodüksiyon ve koreografi vardı. Hepsinde de Sertab dans ediyordu. Biz böyle her şarkıda dans eden şarkıcılara alışık değiliz. Onlar güzel elbiseler giyip dikiliyorlar. Sertab ise “Türkiye’nin Madonna’sı” olmuş. Nefessiz izledim, tebrik ediyorum.

BEYHAN MURPHY DE MÜTHİŞ BİR İŞ ÇIKARMIŞ

Bir tebrik de Beyhan Murphy’e. Valla bir sihirbaz o! Sihir yapmış. Koreografi ona ait. Dansçıları muhteşem. Alya görse bayılırdı. Tam ‘Alya kafası’ olmuş.

Ve Sertab’ın sesi müthiş. İlahi bir ses. Zaten ben onun Türkiye’nin en iyi sesi olduğunu düşünüyorum. İçki-sigara kullanmadığı için de çağlıyor. Bir de içine Sezen Aksu kaçmış gibiydi; nasıl tatlı, nasıl matrak, nasıl dişi…

Sizden rica ediyorum, mutlaka “Sertab’ın Müzikali”ne gidin. Dansa, müzikale meraklı çocuğunuz varsa onu da alıp gidin. Müthiş bir yaratıcılık ve emek. Her anından keyif alacaksınız…

 

Yorum Bırak