Allöşşş be Adana! Hazırız Portakal Çiçeği Karnavalı’na


ADANA Portakal Çiçeği Karnavalı
yolcusu kalmasın…
Bir iki, bir iki…
Sizi bilmem…
Ama biz bu gece yola çıkıyoruz…
İçinde kızımın da olduğu dans ekibi ta Hindistan Mumbai’den Adana yollarına düşüyoruz.
Nasıl heyecanlıyız anlatamam.
Hemşolarımızla buluşacağız!
Adana Portakal Çiceği Karnavalı, Hint danslarıyla da coşacak!
7 dans hazırladılar.
Contemporary, caz, charliston, Bollywood
Cumartesi buluşmak üzere…
Biliyorsunuz, “İyilik bulaşıcıdır” sloganıyla minik bir iyilik hareketi başlattım bundan bir buçuk yıl önce sosyal medyada. Bugüne kadar elimizle yaptığımız kolyelerle, tam 25 sivil toplum örgütüne bir milyon 304 bin lira yardım sağladık. O kadar gurur duyuyorum ki anlatamam. Gerçekten de iyilik bulaştı. Gerçekten de kolye bahane, iyilik şahane…
Şimdi sıra Adana’da… Çeşitli yerlerde standlar açıyoruz ve ayrıca Saffet Emre Tonguç’la birlikte bir açık arttırma yapıyoruz. Elde edilen tüm gelir Türkan Saylan’ın kızlarının eğitimine girecek. Yani Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne. Bir genç kızın bir yıllık eğitim masrafı 2200 lira. Amacımız onlarcasına eğitim bursu sağlayabilmek…
Her yere nasıl yetişeceğiz bilmiyorum ama elimizden geleni yapacağız, bütün Adanalılar da eminim ki bize destek olacak.

Bu arada hani Madame Tussauds balmumu figürüm vardı ya, o da hazır, bir yıl sürdü yapımı ve bitti. O da benimle aynı zamanlarda Adana’ya ayak basacak. Şaka gibi! Hatta kâbus gibi! Gerçekten tıpa tıp aynım. Ben bile kendime tahammül edemezken, iki tane bana nasıl tahammül edilir bilmiyorum. O da yanımda dikilecek.
Renkli, eğlenceli, portakal kokulu bir Adana olacak. Başından beri işin içindeyim, ne kadar emek verdiklerini gördüm. Adana Valiliğine, tüm belediyelere destek veren herkese, en çok da karnaval komitesine, Taçnur Aydın’a ve Ali Haydar Bozkurt’a teşekkürü borç bilirim.

Seni seviyorum Adana… Allöşşş be Adana… 01 Adana… Senin gibisi yok Adana!!!!

TEŞEKKÜRLER MANAVGAT 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ

ANTALYA’nın Manavgat ilçesi.
N.E.Ç. henüz 9 yaşında.
Bir de üst katlarında yaşayan Allah’ın belası bir herif var, 64 yaşında, olmaz olası bir komşu pozunda.
Hürriyet’in haberiydi.

Bu sapık, ailesinden izin alıp, geçen temmuz ayında küçük kızı kampa götürüyor. Birlikte çadırda kalıyorlar.
Ve pislik henüz 9 yaşındaki… 9 yaşında ya, 9 yaşında… İnsanın isyan etmemesi imkânsız! İnsan mısın sen! Nasıl bir yaratık olduğunu çıkaramadığım o canavar, dünyadan habersiz o küçücük kıza cinsel istismarda bulunuyor.
Bir de üstelik tehdit ediyor…
“Söylersen ölürsün!” gibi…
Küçük çocuğun, nasıl bir korkuya sürüklediğini, ruhunda ne kadar derin travmalara neden olduğunu varın siz hayal edin artık.
Bitti mi? Bitmiyor, yetmiyor alçağa. Bu kez de Manavgat’ta üst kattaki evinde kahvaltıya davet ediyor küçük kızı. Tehdit edip korkuttu ya, kendinden emin, bir kere daha pisliğini kusuyor kızın üstüne! Ama bu defa, N.E.Ç. canavarın yaptıklarını annesine anlatıyor. Anne şikâyetçi oluyor, dava açılıyor ve sonucunda…
Bu pislik herif, Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alıyor.
Cinsel istismar ve tehdit suçunu birden fazla kez işlemekten…
Buraya kadarı olması gerektiği gibi, gerçi olması gerekenin yapılmasına da duacıyız, olmadığı zamanlar da oluyor çünkü. Fakat bu vakada, mahkemenin kararında bu ülkede çok sık rastlanmayan bir hüküm daha var ki…
Gerçekten alkışı hak ediyor, içimizi ferahlatıyor.
“Yasadaki takdir indirimlerinin kullanılmamasına…”
İşte bu!
İndirim mindirim yapmıyorlar, iyi hal demiyorlar, kravat takmış demiyorlar! Tebrik ediyorum, bu ülkede yaşayan bir kadın olarak, anne olarak teşekkür ediyorum.
Mahkemelerin esas olarak göz önüne alması gereken mağdur çocuğun yaşadığı geleceğini etkileyecek travma olmalı, pislik bir istismarcının geleceği ya da mahkemedeki kravatlı boynu büküklüğü değil.
Bu yüzden, işte bu yüzden…
Anneler olarak…
Çocuklarımıza sahip çıkan, Manavgat 2. Ağır Ceza Mahkeme Heyeti’ne teşekkür ediyoruz.
Keşke ülkedeki bütün mahkemeler aynı anlayışta olsa!

Yorum Bırak