Türk Henkel yürütme kurulu başkanı Henkel tüketici markaları genel müdürü Güray Yıldız birlikte olduğumuzda çok daha güçlüyüz!

Röportaj serimiz, Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Tüketici Markaları Genel Müdürü Güray Yıldız ile devam ediyoooor @gurayyyildiz sabah, Dubai’den uçağa binmiş, İstanbul’a inmiş, ordan Adana’ya uçmuş ve Hatay Samandağ’a gelmişti. “Konteyner kent sakinleriyle, Ramazan’da sofrada bir araya gelmeyi kaçıramazdım!” dedi

Şef @turevuludag ile Ramazan boyunca prilturkiye olarak güçlerini birleştirdikleri için de çok mutlu. “Türev Şef, gönüllü olarak kurduğu ekiple, bölge halkına bugüne kadar 17 milyon kap yemek pişirip dağıttı. Afetin ilk günlerinden bu yana da çalışmalarına özveriyle devam ediyor. Bölgeyi ve bölge insanını çok iyi tanıması ve bu konudaki duyarlılığı sebebiyle, gücümüzü Türev Şef’le birleştirdik!”

Gün boyu yemekler hazırlanmış, kutuları yerleştirilmişti. Güray Yıldız liderliğindeki Pril ekibi, hemen kolları sıvadılar. Ekip olarak, iftar öncesi yemek dağıtımı gerçekleştirdiler. Tek tek sahurluk öğünleri konteyner’lere dağıttılar. Herkesi tek tek büyük iftar sofrasına davet ettiler. Bu dayanışma ruhu ve beraberlik gerçekten görmeye değerdiii!!!

Çocukların coşkusu da… İftardan sonra keyifli vakit geçirebilmeleri için bir şenlik alanı kurulmuştu, Hacivat-Karagöz, jonglör gösterisi ve masal dinletisi gibi aktiviteler vardı. Küçüklerin yüzlerindeki mutluluk, hepimize yansıdı. Böyle yöre halkıyla bağ kuran, gerçekten yanlarında olduğumuzu hissettiren sosyal projeler artmalı! Kurumlar ve stk’lar asla bölgeden desteklerini çekmemeli! Çünkü birlikte daha güzeliz!!! @prilturkiye #hayırlı #işbirliği 

HATAY’DAKİ KONTEYNER KENT SAKİNLERİYLE RAMAZAN’DA SOFRADA BİR ARAYA GELDİK

Pril markanızla, Ramazan’da yiyecek ikramı gerçekleştirmek üzere şef Türev Uludağ’yla başlattığınız proje çok değerli. 30 günde 33 bir öğün yemek ikram ettiniz. Kutluyorum….
Teşekkürler. Sofralarda birlikteliği, Pril markamızla uzun yıllardır önemsiyoruz. Daha önce de “sofrada birlikte” kampanyamız kapsamında çeşitli projeler gerçekleştirdik. Bu yıl ise depremden yoğun olarak etkilenen illerimizden Hatay’daki konteyner kent sakinleriyle, sofrada bir araya gelmek istedik. Afet sonrası yaşanılan zor dönemde, birlikteliğin bizleri daha da güçlendireceğini düşünerek yola çıktık.

BÖLGEYİ ÇOK İYİ TANIMASI VE BU KONUDAKİ DUYARLILIĞI SEBEBİYLE GÜCÜMÜZÜ TÜREV ŞEF’LE BİRLEŞTİRDİK

Şef Türev’le güçleri birleştirmenizin özel bir sebebi var mı?
Projemiz kapsamında, ikram edilen iftar ve sahur öğünlerimizi hazırlayan Şef Türev Uludağ’ın, depremden hemen sonra destek amacıyla, bölgeye gidip uzun süre orada kaldığını ve çok değerli çabalar gösterdiğini biliyoruz. Kendisi, gönüllü olarak kurduğu ekiple, bölge halkına bugüne kadar 17 milyon kap yemek pişirip dağıttı ve afetin ilk günlerinden bu yana da çalışmalarına özveriyle devam ediyor. Bölgeyi ve bölge insanını çok iyi tanıması ve bu konudaki duyarlılığı sebebiyle gücümüzü Türev Şef’le birleştirdik.

5 YILDA 100 SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DESTEK OLDUK HAYATLARA DOKUNMANIN VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK SAHİBİ OLMANIN ÖNEMİNE İNANIYORUZ

Türk Henkel olarak sanırım son 5 yılda, yaklaşık 100 sosyal sorumluluk projesine destek olmuşsunuz…
Evet. Çünkü biz, toplumsal değer yaratmayı, sahip olduğumuz sorumluluk hissinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Hayatlara dokunmanın ve topluma karşı sorumluluk sahibi olmanın önemine inanıyoruz. Deprem bölgemize yönelik projelerimize ise ilk günden itibaren devam ediyoruz. Ramazan ayı da dayanışmanın, yardımlaşmanın ve birlikte olmanın en güzel zamanlarından biri. Bu yüzden, Ramazan ayını bölgedeki ailelerle bir arada, onların hikayelerini dinleyip yanlarında olarak geçirmek istedik. Çünkü birlikte olduğumuzda çok daha güçlüyüz!

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLMAYI ÖNEMLİ BİR GÖREV OLARAK GÖRÜYORUZ

Sizin için, çalışanlarınız için kişisel olarak ne ifade ediyor bu proje?
Hatay’a verdiğimiz destek, sıradan bir projenin çok ötesinde. Bu proje, kalbimizde hep hatırlayacağımız bir yer edindi. İftardan sonra çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için kurduğumuz ‘Pril Şenlik Alanı’ndaki Hacivat & Karagöz, jonglör gösterisi ve masal dinletisi gibi aktivitelerde küçüklerin yüzlerindeki mutluluk, doğal olarak hepimize yansıdı. Bu projede, bölge insanlarıyla gerçek bir bağ kurmak ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek istedik. Sadece bir görev değil, aynı zamanda sorumluluk duygusu ve içten bir mutlulukla bölgedeydik. Ekiplerimizle yemek dağıtımı gerçekleştirdik, herkesi tek tek büyük iftar soframıza davet ettik. Bu dayanışma ruhu ve beraberlik hepimizi derinden etkiledi ve duygulandırdı.

BÖLGEYE DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

Bölgeden ellerini çeken kurumlar var. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
Deprem haberinin duyulduğu andan itibaren, tüm Türkiye’nin tek bir yürek haline gelmesi, bir araya geldiğimizde neler başarabileceğimizin en güzel örneğiydi. Birlikte hareket ettiğimizde ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdi. Bu nedenle, toplumun tüm paydaşları olarak, bölgeye desteği hep birlikte sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum. Biz deprem bölgesine ilk günden bu yana desteğimizi sürdürüyoruz. Felaketin hemen ardından, depremden etkilenen bölgelerdeki ısınma ve giyim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tırlarımızı yola çıkardık. Sonrasında, 1 milyon Euro değerinde bir acil yardım paketi hazırlayarak bölgeye ulaştırdık. Bu zor zamanlarda, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmayı önemli bir görev olarak görüyoruz. Bundan sonra da, deprem bölgemize destek olmaya devam edeceğiz! #hayırlı #işbirliği

Yorum Bırak