Tehdide dair bir bilgim yok Ama Berfin’in KANDIRILDIĞI kesin!

Olayın başından beri Berfin’in avukatıydı. Aynı zamanda İskenderun Kadın Platformu üyesi. Ve o platform, canla başla Berfin’in yanında yer aldı. Avukatı Mehtap Sert, ablası kadar yakın da oldu. Bu son olayda, Berfin, şikayetinden vazgeçerken onu da azletti. Bakın Mehtap Sert neler anlatıyor…

BU YENİ AF TASARISI ÇIKARSA SERBEST KALABİLİR!

Berfin’in şikayetinden vazgeçmesi davanın düşmesine neden olur mu?
-Berfin, şikayetinden vazgeçmiş olsa bile, dava şu şekilde devam edecek. İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı şikayetçi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da şikayetçi. Her ikisinin de kadına şiddet davası söz konusu olduğunu için, şikayetlerinden vazgeçmeleri mümkün değil. Bu anlamıyla dava devam edecek.

Yani Ozan Çeltik’in serbest kalması diye bir şey şimdilik söz konusu değil, öyle mi?
-Değil. Ama yeni af tasarısı çıkarsa, onunla serbest kalabilir.

Siz, Berfin’in sadece avukatı değil, ablası gibiydiniz de… Hiç aramadınız mı onu? Sormadınız mı? Neden azletmiş sizi?
-Cevap vermiyor ki bize… Engellemiş!

Berfin’in kararı karşında şok oldunuz mu peki?
– Şiddet mağduru kadınların psikolojileri her zaman çok yerinde olamıyor maalesef. O yüzden yaptığına şaşırdım ama şok olmadım.

“Öldüren sevgi istemiyoruz” dediniz…
-Ben demedim aslında İskenderun Kadın Platformu dedi. Ben de onların bir üyesiyim gerçi. “Öldüren sevgi istemiyoruz” derken, Berfin’in şikayetten vazgeçmesinin arkasında durmayacağımızı ama bu davanın takipçisi olmaya devam edeceğimizi anlatmaya çalıştık. Sanki Berfin’le ilgili hiçbir şeyin bundan böyle içinde yer almayacağımız gibi anlaşıldı, öyle değil. İskenderun Kadın Platformu’nun kadına şiddet mücadelesinden vazgeçmesi mümkün değil.

KADIN HAKLARINI SAVUNUYORUZ DİYE TERÖRİST OLMUŞUZ!

Ozan’ın ailesi, Berfin’in sizinle olan yazışmalarını CİMER’e mi şikayet etmiş?
-Evet. Ocak ortası gibi filan yapmış. Yazışmalardan nasıl haberi olduğunu bilmiyoruz.

Berfin’in sizinle olan yazışmaları, ailenin eline nasıl geçiyor?
-Bilmiyorum. Ellerinde böyle bir kayıt var mı onu da bilmiyorum. CİMER’e yaptıkları şikayet bizim terörist olduğumuz yönünde.

O ne alaka?
-“Kadın haklarını savunuyoruz” diye terörist diyorlar bize.

Bütün bu dava, Türk insanın vicdanını yaralamaz mı? Sizce cehalet mi? Çaresizlik mi? Psikolojik sorun mu? Hepsi mi? Yoksa ağır bir tehdit ve kandırılma olayı mı söz konusu?
-Zaman içinde göreceğiz. Ben bunun zorla imzalatıldığını düşünmüyorum. Ama bir uzman gibi cevap verecek durumda değilim. Bu kadar şiddet gören birinin, psikolojisi normal olmaması doğal. Tehdide dair bir bilgim yok ama kandırıldığı kesin!

Yorum Bırak