Oğlumun doğum gününü kutlamak için mezarına gidiyorum

Çorlu tren faciasını unutmaya imkan var mı???? 8 Temmuz 2018… Tam 25 günahsız insan hayatını kaybetti… Aileler, o günden beri bi hukuk mücadelesi sürdürüyorlar…

Hayatını kaybedenlerden biri de 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’di. Bugün doğum günü, Mısra Öz mezarlığa giderek kutladı.

Çorlu’daki tren faciası, ihmaller silsilesi yüzünden oldu… O Allah’ın belası rayı döşeyen ya da döşemeyen kim ise, denetlemeyen kim ise, onarım ihalesini iptal eden kim ise, ödenek olmadığını sebep gösteren kim ise… Hepsi suçluydu… Dibine kadar suçlu!

Kaza-maza değildi yani. Bal gibi sorumluları var. Henüz ceza almadılar. Dava sürüyor. Adalete güvenmek istiyoruzzz. Aileler mücadeleye devam ediyor…

Günahsız insanlar, bir trenin camından uçtu, balçıklara bulandılar. Pırıl pırıl gelecekleri vardı, çamura gömüldüler. 9 yaşındaki Oğuz Arda’nın gülüşü de, hayatı da, hayalleri de yarım kaldı…

Yaşasaydı, bugün, 12 olacaktı… Annesinin kuzusu cennete gitti… Anne Mısra Öz’ü buldum, sordum…

Bugün, 12 yıl önce doğurduğum oğlumun doğum gününü kutlamak için mezarına gidiyorum. Yüreğim yanıyor. Kaldıramıyorum.

ŞÜKRETMEK VE İSYAN ETMEK YİNE KARŞI KARŞIYA GELDİ İÇİMDE

Tam 916 gündür yaşadığım yokluk karşısında, inanılmaz aciz hissediyorum kendimi. Oğlumun özlemi, öyle bir çöktü ki içime, altında eziliyorum. Tarifsiz bir keder ve yokluk içindeyim.

YAŞAYAMADIĞIMIZ GÜNLER CEHENNEM OLDU BANA BU HAYATTA

Vadedilen cennet bile, telafi edemiyor onun yarım kalan hayallerini, benim çektiğim özlemi. Dünyaları önüme serseler ne olur? Sebep olanlar aynı acıyı yaşasalar ne olur!? Yavrum yok ki yanımda…

Özlem, hiç azalmıyor. Katlanarak artıyor. Daha çok yakıyor. Yaşasaydı bugün 12 yaşında olacaktı. Onu düşünmediğim tek bir dakika dahi yok. Alıp verdiğim nefes arasında geçen sürede bile oğlum var.

Hukuki süreçte başa döndük. Bilirkişilerle yeni bir rapor çıktı ortaya. Bu rapor sonucunda TCDD’nin asli kusurlu olduğu çok net. Mahkeme heyeti, artık karşımıza getirilen 4 sanıkla bu işin yürüyemeyeceğini gördü. Soruşturma genişletilmek, üstlere doğru çıkmak zorunda. 16 Mart 2021’de duruşmamız var. O zaman göreceğiz.

TALEBİMİZ ÇOK NET ADALET İSTİYORUZ

Gereğini zaten yapsalar, adalet sağlanacak. Ancak şu an gereği yapılmıyor. Biz adaleti istemeye devam edeceğiz. Beklentim, olması gereken adaletin bir babayiğit hukuk insanı sayesinde gerçekleşmesi.

BU ÇOK FAZLA SORUMLUK KOLU OLAN BİR KATLİAM

Tek bir faili yok yani. Liyakatsiz düzen içinde, mevki ve para uğruna yok ettiler evlatlarımızı, canlarımızı. Biz, her gün ölürken, sebep olanların hiçbir şey olmamışçasına yaşamaları canımı yakıyor. Gücüme gidiyor.

BANA AÇILMIŞ DAVALAR DA VAR MAHKEME HEYETİNE “ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR!” DEDİĞİM İÇİN

Oysa ki, hakaret etmemiştim. Bu davanın ilki görüldü. Hâkim takipsizlik vermedi. 9 Şubat 2021’de tekrar mahkeme karşısında olacağım.

Bir davam daha var. O da Anayasa Mahkemesi önünde polise mukavemetten. Bu dava bana, ailelerden iki kişiye ve aynı zamanda avukatlarımıza açıldı. Pandemi nedeniyle henüz görülemedi. O da 29 Mart 2021’de Ankara’da olacak.

MÜCADELEMİ SÜRDÜRÜYORUM VE TEKRAR ARDA’MA KAVUŞACAĞIM GÜNLERİ BEKLİYORUM

Geceleri, bitkisel olan uyku ilaçlarıyla uyumaya çalışıyorum. İlaç çok kısa bir dönem kullandım. Artık kullanmıyorum. Bu yoklukla yaşamak zorunda olduğum gerçeğini kabullendim artık. Çünkü ne yaparsam yapayım geri gelmiyor.

“Kader” desem de, rahatlayamıyorum. Kader ile kavgam devam ediyor çoğu zaman. Ama nispeten bir rahatlama yolu buldum kendime. İstediği ama yarım kalan şeyleri yapıyorum. Pomeranian cinsi bir arkadaş istiyordu. En son onu sahiplendim. İsmini de Masha koydum. Çünkü oğlum, beni Masha ile Koca Ayı çizgi filmindeki Masha’ya benzetirdi. Şimdi Masha’yla yaşıyoruz oğlumu. Tekrar ona kavuşacağım günleri bekliyorum.

Yorum Bırak