Kimse dışarıdan göründüğü gibi değil


Seni öyle yukarı bir yere koyuyorlar ki, adı, seninle anılan adamları beğenmiyorlar! “Onlar sıradan, sen özelsin. Sen daha iyilerine layıksın!” gibilerinden… Bu konuda ne düşünüyorsun?
-Burada insanların atladığı şey şu ki, kimse dışarıdan göründüğü gibi değil. Beni de göründüğüm kadarıyla biliyorlar. Onların mükemmel diye tarif ettiği birinin gerçekte nasıl biri olduğunu kim bilebilir? Mesela Han! Ne kadar mükemmel gözüküyor değil mi? Ama dışı sizi, içi İnci’yi yakıyor.

Aşık olunca nasıl bir Farah çıkıyor içinden?
-Ben her duyguyu yüksek yaşayan biriyim. Dolayısıyla bir insana karşı duyduğum aşkı da yüksek yaşıyorum sanırım. Çok net bir tarifi yok bende bunun.

İyi bir aşık mısın?
-İnandığım duyguyu sahiplenirim, yaşadığım şeye saygı duyarım. Bu “iyi bir aşık” tanımına uyuyor mu bilmiyorum. Biraz karşınızdaki insana göre de şekilleniyor bence. Zaten birbirinize iyi gelmediğiniz yerde, yollar ayrılmalı. Aşk da fazla abartılıyor.

En uzun aşkın ne kadar sürdü?
-Üç dört sene sürdü.

ARKADAŞ OLAMADIĞIM BİRİYLE İLİŞKİ YAŞAYAMAM

Bir adamda neye bakarsın?
-Karşımdaki insanın önce insani değerlerine bakarım. Bu bir görev ya da inceleme gibi değil ama içgüdüsel olarak oluşan bir durum. Hayatıma giren herkes için, ilk önce ona bakarım. Arkadaş olamadığım bir insanla ilişki de yaşayamam. Doğru iletişim kurabilen, dinleyen, herkese saygılı davranan, başkalarını yargılamayan, merhamet duygusu gelişmiş, dürüst, olgun ama çocukluğunu kaybetmemiş biri mi, ona bakarım. Bu noktalarda buluşamazsak hayatımda olmazlar zaten.

Komedyenlerle birlikte olmuşsun. Öyle okudum. Bir erkeğin komik olması önemli mi senin için?
-Ya sanki hep komedyenlerle birlikte olmuşum gibi bir algı var ama yanlış bir genelleme bu. Ayrıca komedyenler aşırı komik insanlar da olmayabiliyor, etrafta sürekli şaka makinesi gibi gezen insanlar değiller. Bir insanın komik olmasından çok, mizah duygusu önemli benim için. Şaka yapamadığım bir ortamda kendimi çok rahat hissedemem. Beraberken eğleniyor olmak, iyi vakit geçirebilmek zamanı değerli kılıyor.

BAZEN AŞK BİTİYOR BAZEN YANLIŞ ZAMANDA, YANLIŞ KARŞILAŞMALAR OLUYOR

Neden bitiyor ilişkilerin genellikle?
-Genelleyemem. Bazen aşk bitiyor, bazen yanlış zamanda yanlış karşılaşmalar oluyor.

30’larındasın, nasıl geldi 30’lar sana…
-Daha yeni girdim. “Artık ne istediğimi biliyorum, kendimi daha iyi tanıyorum’’ gibi bir cevap vermek isterdim. Ama farklı bir şey varsa, ben henüz bir şey anlayamadım. Akışında devam ediyorum hayatın. Daha bin ton soru var aklımda, tam olarak kendimi tanıyorum da diyemem. Genellikle yaşla ilgili soruların muhatabı hep kadınlar oluyor, ciddi ve olgun şeyler söyleme isteği oluşuyor sanırım buna cevap olarak. Muhtemelen 60’ımda da sorsanız yine böyle bir cevap veririm. Bunlar sadece rakamlar. Rakamlara, etiketlere bağlı yaşamak, aslında hayatı kendi hayatınız yapmanıza engel oluyor.

HAYAT SÜRPRİZLERLE DOLU BİR MACERA HAKKINI VEREREK YAŞAMA NİYETİNDEYİM!

Etrafında düzenli bir ilişki yaşayanları, anne olanları görünce ne hissediyorsun? Yoksa sizin oyunculuk camiasında işler farklı mı?
-Açıkçası bizim oyunculuk camiası örgüt gibi bir şey değil ve ben de onun bir üyesi değilim 🙂 Hiçbir şey hissetmiyorum görünce, ben kendi yolumda ilerliyorum. Mutlularsa, onlar adına mutlu olurum ben de.

Peki aile kurmak, çoluk çocuğa karışmak istiyor musun?
-Bilmiyorum ki. İstemekle veya istememekle olacak şeyler değil gibi geliyor bana. İlla, gerekli olduğunu da düşünmüyorum. Bunların hepsi, kişisel tercihler, biraz da nasip, kısmet. Yolda karşıma çıkacak kişiler ve olaylar ne getirir bilemem. Ama umutlu bir insanım. Hayatı, sürprizlerle dolu, bir macera olarak değerlendiriyorum. Veeee hakkını vererek yaşamak niyetindeyim!

Yorum Bırak