Destek zincirine siz de katılın…

Arkadaşım Milka şahane bir şey yaptı. Çok çok hoşuma gitti. Kısmet by Milka olarak BrossLife ile nefis bir “destek zinciri” başlattı. Aklıyla, kalbiyle bir yaşasın! Alkışlıyorum! Kendi çapında bir iyilik hareketi. Biz de destek verirsek, hızla büyüyebilir. Biz derken hem kişisel destekleri hem de markaların katkısını kastediyorum.

Ne mi yapıyorlar? Şişli ve Sarıyer Etfal Hastaneleri Acil Servis çalışanlarına, 7 gün öğle yemeği servisi yolluyorlar. Yemekleri yapan BrossLife, tabii ki kar- mar koymuyor, paketlemeyi ve ulaşımı da onlar sağlıyor.

Milka ve eşi Deniz, ilk haftayı üstlenmişler. 70 sağlık personeline, 7 gün boyunca öğle yemeği yolluyorlar. Mis gibi protein ağırlıklı yemekler. Tabii ki hastanelerin böyle bir talebi yok, yemekleri de var, ama o kadar deli bir tempo içindeler bizim için canla baş çalışıyorlar ki, böyle bir hoşluk fena mı olur? Zinciri, siz de devralabilirsiniz. Bilgi için 0539 597 51 99‘u arayabilirsiniz.

DESTEĞİN BİR DÜZENİ VE SÜREKLİLİĞİ OLSUN DİYE

Harika bir şey başlatmışsınız Milka! Bu dönemde, bizim için hayatlarını tehlikeye atan sağlık görevlilerine destek oluyorsunuz… Nereden aklına geldi?
-Karantinanın ilk iki haftası tam bir kaostu. Her yerden mesajlar geliyordu. Sürekli haber okuyup, bilgi edinmeye çalışıyorduk. İş yerlerimizi kapattık, çocukların okulları tatil oldu. Onların da hayatları çok değişti. Moraller bozuk, korku, endişe, çaresizlik, sinirlilik hali derken… Ben sonunda, “Bireysel olarak, kontrol edemediğimiz bir durumun içindeyiz. Bu gerçeği kabullenmek gerekiyor!” noktasına geldim ve o zaman büyük resme yukarıdan baktım ve yapılabilecek bir şeyler şey olduğunu fark ettim. Biz, sıcak evlerimizde otururken, gece gündüz demeden kendini hayat kurtarmaya adamış sağlık çalışanları var. Onları düşündükçe bile insanın gözü doluyor. Evet etrafımdaki herkes, bireysel olarak birtakım yardımlarda bulunuyor. Ben de yaptım, yapıyorum. Ancak bunun bir “düzeni” ve “sürekliliği” olmalı diye düşündüm. Kısmet by Milka olarak, BrossLife’la birlikte bu destek zinciri başlattık.

“BU HAFTA ÖĞLE YEMEKLERİNİZ BİZDEN!” DİYORUZ
BU, ONLARA O KADAR MORAL OLUYOR Kİ!

Ne yapıyorsunuz tam olarak?
-Şişli ve Sarıyer Etfal Hastaneleri’nin Acil Servis sağlık çalışanlarına, 7 gün boyunca BrossLife’dan bol proteinli, sağlıklı öğle yemekleri yolluyoruz. Onların tabii ki buna ihtiyacı yok. Bizden böyle bir talepleri filan da olmadı. Yanlış anlaşılmasın yani, hastane yemekleri de güzel. Ama biz yine de hayatlarını kolaylaştırmak için, tamamen doğal ve tertemiz mutfaklarında hazırlanan yemekleri her öğlen teslim ediyoruz. Bu hafta başladık. Hayalimiz, her hafta bunu bir kişinin veya markanın devralması ki devam edebilsin.

Süpermiş! Sistem nasıl çalışıyor?
-Yoğun olan hastaneleri tespit ediyoruz, onlarla bağlantıya geçiyoruz, “Bu hafta öğle yemekleriniz bizden!” diyoruz. Bu onlara o kadar çok moral veriyor ki…

Bu destek zincirine dahil olmak isteyen ne yapacak?
-Biz zinciri başlattık ve devamlılığını getirebilmek için takibini yapıyor olacağız. Bizimle kontağa geçerek detayları öğrenebilirler, onları doğru kişilere yönlendirebiliriz.

HAYDİ… ÇORBADA TUZUM OLSUN DİYENLER, DESTEK ZİNCİRİNE DAHİL OLABİLİRLER

Mesela Şişli’de kaç kişiye yemek gidiyor?
-Biz bu hafta, her gün 70 kişiye yolluyoruz.

Kim onlar?
-Doktorlar, hemşireler, güvenlik görevlileri, temizlik görevlileri gibi Acil Servis’te çalışan herkes. ‘’Sadece Acil’’ servis değil de bütün hastaneye yollamak istiyorum!” dersen, o da olur tabii.

Bir günlük yemek ne tutuyor?
-Yemek, kişi başı 25 liraya geliyor. Yemeği yapan firma, tabii ki kar filan koymuyor, paketlemesini ve hastanelere ulaşımlarını da sağlıyor. Dileyenler başka bir firmayla da anlaşıp, destek zincirini devam ettirebilirler.

Şimdiye kadar kimler dahil oldu?
-Bizden sonraki haftayı Manu Atelier yapacak, onlardan Burcu Esmersoy devralıyor ve sonrasında da Nazlı Kayı. Hepsi arkadaşım ve duyunca, dahil olmak istediler. Ne kadar çok kişiyi seferber edersek o kadar iyi. Çünkü bu süreçte moral her şey! Sağlık çalışanlarının yardım edebilmesi için, önce onların sağlıklı ve güçlü olmaları gerekir.

Çorbada tuzum olsun diyenler katılmalı mı…
-Kesinlikle, dediğim gibi, akşam yemeklerini yollayabilirler. Tatlı yollayabilirler veya bizim yaptığımız şekilde ilerleyebilirler. Önemli olan bu durum geçene kadar desteğe devam edilmesi. Ve bunu sağlayacağız…

Yorum Bırak